Стипендијски програм Best of South-East Erste банка / Конкурс

03. Децембар 2019 / 14:31    2433 Views

Центар за каријерно вођење МЕФ Факултета обавештава студенте дипломских и постдипломских студија о актуелном конкурсу за усавршавање знања од стране ERSTE BANKЕ. Рок за пријаву је 5.12.2019. Више информација можете прочитати: https://www.erstebank.rs/sr/o-nama/karijera/prakse-i-stipendije/stipendija-best-of-south-east/vise-detalja. Циљ програма је да омогући изабраним кандидатима обуку и даље образовање као и међународно радно искуство.

МЕФ факултет - Стипендијски програм Best of South-East

Сврха програма је такође да се учесницима олакша да закораче у професионални живот. Студенти који су и даље уписани на основне студије (bachelor) у тренутку пријаве (односно 5.12.2019) као и студенти који су на почетку својих дипломских програма (односно програм који није у складу са Болоњским системом, који се састоји од bachelor и мастер нивоа у једном) могу се пријавити само за Intership програм.

Студенти уписани на 4. и 5. годину дипломског програма (односно програма који није у складу са Болоњским системом, који се састоји од bachelor и мастер програма у једном) као и студенти који су уписани у последњу од четворогодишњег bachelor и мастер програма могу се пријавити за Trainee или Internship програм. Имајте у виду да ће у случају одабира, упис на Универзитет у Гразу бити на bachelor нивоу. Пријављени учесници који су завршили своје bachelor или мастер програме у години пре рока програма (дипломирање наведено на дипломи = 1.12.2018 - 5.12.2019) као и студенти мастер и докторских студија могу се пријавити за Trainee или Internship програм.

ШКОЛАРИНА

Укупан износ финансијске помоћи по години и учеснику је највише 10.000 ЕУР и састоји се од следећег:

• 690 ЕУР - месечни џепарац
  • Интензивни курс или семестар страног језика у језичком центру „Treffpunkt Sprachen“ Универзитета у Грацу
  • Упис на Унверзитет у Грацу
  • Одрицање од школарине за Универзитет у Грацу
  • Различити догађаји током године

ЗАХТЕВИ ЗА ПРИЈАВУ

• Заинтересоване стране морају да испуне следеће минималне захтеве:
  • Доказ о добром знању немачког језика (стажисти Б1, практиканти А2)
  • Одлично знање енглеског језика
  • Држављанство једне од следећих држава: Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора и Северна Македонија
  • Матерњи језик: словеначки, босански, хрватски, српски, црногорски или македонски
  • Студије/диплома у области пословања, економије или права са одличним оценама
  • Старост: највише 27 година у тренутку аплицирања
  • Посвећеност, јаке комуникационе вештине, флексибилност, аналитичко и практично економско размишљање

Пријаве слати на е-mail адресу : christa.grassauer@uni-graz.at.