Дебатни клуб МЕФ Факултета

15. Децембар 2016 / 11:08    1820 Views

Студентски парламент позива све заинтересоване студенте да се пријаве на конкурс за пријем у дебатни клуб. Студенти који прођу селекцију ће похађати убрзани курс на коме ће научити основе дебатовања.

Све информације, као и пријаве на конкурс можете слати на имејл адресу: mirkomaticn@gmail.com.

Дебатни клуб је место инелектуалног и академског карактера, где студенти могу да развијају вештине аргументовања и критичког мишљења. Студенти који одлуче да се придруже раду Дебатног клуба имаће јединствену прилику да бесплатно похађају курс на коме ће научити основе дебатавоња, као и друге вештине, неопходне за квалитетно и арументовано обрађивање одређене теме. Током дебате, циљ је презентовати јаче и уверљивије аргументе од противника, односно доказати неисправност противничких тврдњи. То се постиже тако што дебатер пре свега детаљно проучи материју о којој ће се дискутовати, што је од пресудног значаја за побијање аргумената супротног тима. Најзначајнија вештина сваког дебатера јесу реторичке способности, које се најбоље усавршавају приликом аргументовања. Дебата подстиче критичко и објективно мишљење код младих, подиже ниво изражавања, али и побољшава вештине неопходне за ефикасно решевања проблема.