МЕФ у образовно-научном програму РТС-а

01. Јун 2017 / 12:39    2150 Views

Студенти МЕФ факултета, заједно са професорком Татјаном Јановац, на позив Радио телевизије Србије учествовали су у образовно-научном програму РТС-а.

Представници нашег факултета говорили су о актуелним и све важнијим еколошким питањима. Током емисије, имаћемо прилику да сазнамо много тога о електромобилу, почев од његове историје, преко његових предности и мана до одређених законских потешкоћа за кориснике.

Још једна важна тема о којој је било речи јесте рециклажа. Да ли сте знали да, уколико лименку, омот од чоколаде или флашу баците у посебан контејнер, енергију добијену путем њихове рециклаже можете користити за грејање? А да ли сте упознати са податком да се у Аустрији само 10% отпада не рециклира? Шта наша земља треба да уради како би подигла свест о екологији? Који је значај еко градње за будућност наше планете?

Одговоре на ова и многа друга занимљива и значајна питања можете чути од професорке Јановац и наших студената.