Одржана промоција научне монографије доц. др Комлена Лаловића

24. Фебруар 2018 / 11:34    2066 Views

У четвртак, 22. фебруара 2018. године на МЕФ факултету одржана је промоција научне монографије Биометрија отиска прста од момента рођења доц. др Комлена Лаловића.

Свечаној промоцији књиге присуствовао је наставни колектив МЕФ-а, студенти, представници медија и академске заједнице, као и породица и пријатељи аутора.

MEF Fakultet - Izvestaj - promocija naucne monografije doc. dr Komlena Lalovica

Присутне је најпре у име МЕФ факултета поздравила Милена Сретић, PR Факултета. Потом се обратио декан Факултета, проф. др Томислав Брзаковић, честитајући аутору и члану колектива МЕФ-а на издању монографије и пожелевши присутнима угодан боравак на МЕФ-у. Након уводног дела, уследио је главни део промоције у којој су рецезенти монографије проф. др Срђан Новаковић, проф. др Миодраг Брзаковић и проф. др Миодраг Ивковић излагали своја разматрања. Истакнут је научни допринос патента и научне монографије али и стил језика којим је написана монографија а који је окарактерисан као јасан и пријемчив и читаоцима који тек треба да се упознају с појмом биометрије, те је ова научна монографија намењена широј јавности. О друштвеном значају ове монографије говорио је и Владимир Чичаревић, председник Удружења родитеља несталих беба Србије.

Након свечаног дела промоције, аутор је потписивао књиге, а затим су сви окупљени сумирали утиске у пријатној атмосфери МЕФ клуба.