Adria media group / Пракса

14. Фебруар 2020 / 12:49    1456 Views

МЕФ Факултет обавештава студенте свих година студија да је компанија ADRIA MEDIA GROUP” расписала конкурс за обављање стручне праксе – Marketing assistant. Рок за пријаву је 29.02.2020. године

MEF fakultet - Adria media group

Програм праксе у трајању од 3 месеца укључује следеће:

• Праћење тренутне тржишне позиционираности бренда и конкурентског окружења
  • Праћење, креирање и спровођење оптимизација за претраживаче (СЕО, СЕМ)
  • Управљање базама података, налозима на друштвеним мрежама
  • Управљање плаћеним рекламним кампањама, мерење успешности кампања
  • Управљање индикаторима Googlе аналитике и других алата
  • Учешће у дефинисању, развоју и имплементацији комуникацијске стратегије за брендове
  • Припрема сценарија и програма медијских догађаја компаније
  • Начин представљања компаније и брендова у јавности
  • Саопштења за медије

Потребне квалификације:

• Високо образовање и мотивација за рад на пословима маректинга у медијима
  • Основна знања из области маркетинга и комуникација
  • Спремност на интензивно учење, сакупљање информација и истраживање
  • Радозналост и заинтересованост
  • Искуство у вођењу пројеката за време студија или у оквиру факултативних активности
  • Писменост (познавање граматике и правописа српског језика)
  • Одлично знање енглеског језика
  • Одлично познавање MS Office пакета

Циљ ове праксе је да кандидат који успешно прође све фазе програма познаје фокус дигиталног маркетинга, односно шта то представља имплементација, праћење и оптимизација кампања и стратегија на дигиталним медијима и може да обавља послове маркетинг асистента за било који бренд. Ментор у току овог стручног усавршавања је додељени маректинг менаџер, који прати реализацију плана и програма праксе за додељеног практиканта; сваки практикант у току тромесечне праксе прима инидивидално или групно обуку и повратне информације од релевантних ментора укључених у програм пракси: директора маркетинга, извршног директора групе дигитланих медија, менаџера пројекта, Event менаџера и менаџера копроративних комуиникација. Пријаву за праксу можете попунити путем линка: https://adriamedia.wufoo.com/forms/qrh9k341nwvbyg/.