МЕФ на Ломоносову / Обавештење

25. Новембар 2020 / 00:03    1081 Views

Представници МЕФ-а на Међународној конференцији „Ломоносов – 2020“ за студенте, постдипломце и младе научнике на сесији „Предузетништво и пословна администрација“.  Пословна школа Московског државног универзитета „Ломоносов“ одржала је током новембра месеца 2020. године Међународну конференцију за студенте, постдипломце и младе научнике. Конференција знаковитог назива „Ломоносов 2020“, која је одржана 27. пут по реду, ове године путем интернета, окупља значајан број младих научника и истраживача из читавог света.

MEF fakultet - МЕФ на Ломоносову

Конференција, која обухвата 41 секцију и преко 400 подсекција, бави се свим фундаменталним темама модерне и примењене науке, спајајући младе и будуће научнике новим идејама и замислима. Једна од њих је и сесија „Предузетништво и пословна администрација“, у оквиру које су 19. новембра излагали наши млади научници и студенти. Представници МЕФ факулета били су доц. др Павле Брзаковић и доц. др Александар Брзаковић, који су презентовали рад актуелне тематике „Дигитализација, урбанизација, иновација“. Други рад, под називом „Мотивација младих у започињању предузетничких подухавта – личне карактеристике насупрот демографских карактеристика – студија случаја“ (под менторством проф. др Татјане Драгичевић Радичевић), аутора Нађе Петровић, Ане Вељић, МА Марије Јаношик и МА Кристине Јауковић Јоцић, запажено и са успехом презентовала је студенткиња Нађа Петровић. Успешно учешће на „Ломоносов 2020“ конференцији показало је још једном да МЕФ утире пут младим научницима, а они враћају знањем, иновацијама и новим идејама.