„Профстарт“ такмичење за средњошколце – МЕФ одржао претквалификације за финално такмичење у Русији / Извештај

23. Април 2021 / 22:51    1706 Views

Фондација „Волное дело“ из Москве уз званичну подршку Министарства науке и високог образовања и Агенције за стратешке иницијативе и ове године организује такмичење средњошколаца „Профстарт 2021“ у оквиру Сверуског технолошког фестивала „Робофест“. Захваљући позиву за партнерску сарадњу МЕФ факултету, учешће у овом такмичењу су узели ученици средњих школа на територији Републике Србије.

MEF fakultet - Профстарт

Ово године, претквалификационо такмичење је организовано за средњошколце треће и четврте године путем Зоом платформе. Циљ такмичења је био да се унапреде предузетничке и иновативне активности код младих људи и да се створе услови за њихову самоактуелизацију и реализацију њихових иновативних пројеката.

„ПрофСтарт“ такмичење се одвијало у у оквирима три категорије:

1. "Технолошки стартуп"
  2. "Оперативни пословни модел"
  3. "Професионално волонтирање"

Представљамо победничке тимове и њихове пројекте, који су се пласирали на финале такмичења у Русији:

• Економска школа ,,Нада Димић” Београд – Сусрет генерација и нација
  • Техничка школа Младеновац - ХоГо
  • Електротехичка школа ,, Никола Тесла” Београд – Еколошка антиварозна кошница
  • Средња школа ,,Бранислав Нушић” Сокобања - Рециклажа

Победнички тимови су и од МЕФ факултета добили вредне награде, који им у наставку такмичења жели срећу и успех.