Студенти на такмичењу Generation Unlimited / Извештај

09. Март 2020 / 19:11    1422 Views

Студенти МЕФ факултета су учествовали на такмичењу Generation Unlimited. Такмичење је одржано у периоду од 27.02. до 29.02.2020. године. Тим студената је чинио : Марко Јанковић, Никола Бајић, Марија Младеновић и Бојан Јапунџић. Generation Unlimited или краће GenU покренуо је омладински изазов који се ове године дешава у 40 земаља широм света.

MEF fakultet - Студенти на такмичењу Generation Unlimited

Циљ ове иницијативе је да оснажи младе да стварају решења за изазове у свом окружењу и да на тај начин унапређују своје вештине, лакше прелазе пут од образовања до запослења и постају друштвено активни. Изазов у Србији подржавају UNICEF и UNDP, а реализују га организација Разливалиште уз подршку Савеза извиђача Србије. Тим је радио пројекат „Пружи руку“ који је конципиран као интернет платформа која посредовањем између волонтера и организација којима су волонтери потребни, едукују, мотивишу и популаризују волонтеризам у Србији. Студенти су изузетно задовољни учествовањем на такмичењу оваквог тима, јер су унапредили своје комуникационе вештине и стекли ново искуство.