Писмо подршке студентима

23. Март 2020 / 13:33    1569 Views

Поштовани и драги студенти,

Појединачно, као и друштво у целини, суочавамо се са опасним и невидљивим непријатељем – корона вирусом.

Он не напада само наш организам, већ напада и досадашњи систем живота: кретања, путовања, дружења, забаве, студирања, рада…

Ви сте, студенти, заједно са осталим младима будућност наше заједнице. Иако, по мишљењима стручњака, не спадате у најугроженију групу, угрожени су ваши родитељи, баке и деке.

Зато се од вас очекује да покажете одговорност и озбиљност, поштујете прописане мере и тако заштитите и себе и друге.

Да помогнете слабијима, старијима, да будете хумани.

Ово је и време промишљања, анализирања, налажења праведнијих и ефикаснијих начина организовања и функционисања појединца, друштвене заједнице, целе планете.

Иако су новонастале околности промениле досадашње рутине доласка на факултет, предавања, колоквијума, испита, оне нас нису спречиле да ефикасно наставимо са даљим радом, коришћењем ресурса које смо раније изградили. Зато вас позивамо да наставите да марљиво радите и останете понос МЕФ факултета.

У наредним данима ћемо се потрудити да додатно обогатимо наставне садржаје, учинимо их интересантнијим и тако вас додатно мотивишемо да усавршавате своја знања и вештине.

И на крају, знање ће победити овај вирус!

Наставници, сарадници и остало особље МЕФ факултета је свим срцем уз вас.

С поштовањем,

Prof. dr Tomislav Brzakovic