МЕФ
17. Март 2020 / 23:00    3996 Views

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА НОВИ ПОГЛЕД НА СВЕ(Т)

Средњошколци су добили нови развојни задатак. Добили су време ослобођено од одласка на наставу. Вероватно је то једна од ситуација коју је већина бар понекад пожелела. Али не у оваквим околностима. Али не као ванредну ситуацију.

Оваква околност доноси са собом много више правила а не ослобађање од обавеза. Да би се понашали одговорно, неопходно је да се паметно организује време. Правило добре организације је златно правило које увек важи.

Сада на снагу ступа много више тестова него у регуларним околностима. Шта то конкретно значи? Тест спремности да се помогне старијим суграђанима. Тест солидарности и разумног понашања у ванредним околностима. Тест добре организације у породици. Тест међуљудских односа са својим најближима. Тест свакодневног рада на себи. Тест припрема за пријемни испит за будући факултет.

СВАКИ ДАН ЈЕ НОВИ ИЗАЗОВ ДА НАПРЕДУЈЕМО!

Следе савети како организовати време на најбољи начин у данима који следе:

Јутарње истезање, медитација, јога
Eko anksioznost slika 1
Online настава и припрема за пријемни испит
Eko anksioznost slika 1
Активан тренинг у кућним условима
Бесплатни оnline курсеви/обуке
Eko anksioznost slika 1
Квалитетан филмски програм са најближима
Eko anksioznost slika 1
Одаберите оне књиге које никако да дођу на ред. Или читајте актуелну лектиру.

Конструктивно коришћење времена ће вам омогућити win-win позицију. Поштоваћете правила која су на снази у целој држави и притом ћете чинити најбоље што можете за себе и своје ближње.

Ова ситуација је тест за младе људе. Тест људскости и сналажења у ситуацији где схватамо колико можемо бити слободни и одговорни у исто време.

Ванредна ситуација ће проћи.

Време које пропустите не можете вратити.

Постигните нове резултате, отпочните нове навике!

Sanja Djurdjevic
Сања Ђурђевић MA
social policy / business and human rights