Blog

Препорука књига које можете прочитати током летње паузе између уписа и почетка факултета

Ауторка: Сара Петровић | 23. Јул 2024 | 175 Views
#studenti #knjige

Након завршетка факултета, многи од нас и дан данас памте тај продужени распуст као најдужи до сада, између уписа и почетка студија.
Имајући у виду на обим градива који очекује будуће студенте на факултету у поређењу са средњом школом, многи се опредељују да тај период проведу у опуштању и забави.

Иако све то лепо звучи, важно је активно одржавати ум и развијати вијуге.
Стога, како би се боље припремили за студирање и све оно што долази после, издвојили смо пет књига које вам могу бити од користи:

1.  „Атомске навике“ - Џејмс Клир
  2.  „Медведи на путу“ - Бојан Лековић
  3.  „Богати отац, сиромашни отац“ - Роберт Киосаки
  4.  „Почни са зашто“ - Сајмон Синек
  5.  „Поједи ту жабу“ - Брајан Трејси

Атомске навике

Овде ћете можда прочитати неке ствари које већ знате, али никад не примењујете. Књига „Атомске навике“ вам нуди практичне савете за повећање продуктивности и лакше остваривање циљева, користећи логичне и једноставне стратегије

Медведи на путу

Уколико сте икада размишљали да се упустите у предузетничке воде, ово би могао бити прави избор за вас, јер ова књига нуди увид о предузетничким изазовима и стратегијама, припремајући читаоце на пут ка остварењу пословних циљева.

Богати отац, сиромашни отац

Већина нашег становништва нема развијену свест о финансијама, инвестицијама или бизнису. Ова књига вам пружа основе финансијске писмености, наводећи важност разумевања финансијских појмова, стицања добрих финансијских навика и управљања новцем.

Почни са зашто

Сајмон Синек истиче важност постављања дубљих питања о мотивацији, што је кључно за постизање дугорочног успеха у образовању, каријери или бизнису.

Почети са „зашто“ је некад много битније него „како“, или барем би требало прво да поставите себи то исто питање.

Ако схватите ЗАШТО:

• уписујете тај факултет,

• аплицирате за тај посао,

• желите да развијате тај бизнис

Онда ћете схватити и КАКО до тога да дођете.

Поједи ту жабу

Прокрастинација, односно, одуговлачење је честа навика и особина свих нас.
Поменута навика нас некада кочи у остваривању својих циљева и зато би требало да је се решимо што пре, или да је барем зауздамо.

„Поједи ту жабу“ говори о томе да тешке и комплексне задатке или изазове треба да решавамо што пре, јер 20% акције решава 80% проблема.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

Ове књиге не само да помажу у развоју личне дисциплине већ и у изградњи карактеристика успешног менаџера или предузетника - што је посебно важно за оне који уписују студије менаџмента.

Желимо свим будућим студентима срећу у студијама које их очекују и надамо се да смо вас заинтересовали да прочитате ове наслове.

Main
МЕФ ФАКУЛТЕТ

Сазнај све на једном месту!

Основне академске студије

Сaзнај више