Истакнуте новости

24. Април 2015.
Канцеларија за младе општине Раковица организује под покровитељством Факултета за Примењени Менаџмент, Економију и Финансије (МЕФ) и Балкан Фaн Туристичке Агенције креативну радионицу – студију случаја са темом: »Постани успешан у свом послу«
МЕФ
24. Април 2015.
ФАКУЛТЕТ ЗА ПРИМЕЊЕНИ МЕНАЏМЕНТ, ЕКОНОМИЈУ И ФИНАНСИЈЕ, БЕОГРАД ПОЗИВA НА МЕЂУНАРОДНУ НАУЧНО-СТРУЧНУ КОНФЕРЕНЦИЈУ „ПРИМЕЊЕНИ МЕНАЏМЕНТ У ФУНКЦИЈИ НАПРЕТКА НЕРАЗВИЈЕНИХ ПОДРУЧЈА ВОЈВОДИНЕ “
МЕФ
24. Април 2015.
Кредит добијен од добављача је друга стране медаље у односу на кредит дат купцима.
24. Април 2015.
Може се рећи да готово свака пословна активност генерише новчане токове. Новац некада одлази, а некада долази на рачун.
24. Април 2015.
Привредно друштво када продаје своје производе, понекад захтева готовинско плаћање при испоруци, али у већини случајева дозвољава плаћање са одложеним роком.
24. Април 2015.
Технолошке промене мењају и количину потребних обртних средстава.
24. Април 2015.
Уколико сте студент, плаћате за образовање (одлив новца), да би у будућности када завршите факултет и запослите се, зарађивали плату (прилив готовине).
24. Април 2015.
Стратешко планирање почиње испитивањем саме егзистенције привредног друштва. Зашто привредно друштво ради оно што ради?
24. Април 2015.
Одлучили сте да почнете да улажете да бисте обезбедили лагодан живот у пензији. Ваш циљ је да имате 1 милион дин. кад се пензионишете са 65 година.
24. Април 2015.
Могуће је користити модел планирања привредног друштва без познавања механизма функционисања, као што је могуће возити аутомобил без познавања принципа рада мотора.
24. Април 2015.
Када привредно друштво донесе одлуку да уведе роботе у производни процес, оно повећава оперативни (пословни) левериџ зато што су роботи скупи и њихова куповина повећава фиксне трошкове.
24. Април 2015.
Процена вредности капиталних инвестиција је тешка и захтевна активност током које се могу јавити бројни проблеми.
24. Април 2015.
Привредна друштва се у пракси управљања готовином могу суочавати са различитим проблемима.
24. Април 2015.
Истраживања примене метода евалуације инвестиционих пројеката у пракси указују да су методи који користе дисконтоване новчане токове пожељнији од метода који не узимају у обзир временску вредност новца.
24. Април 2015.
Ако бисмо живели у свету без етичких норми, ускоро би открили да је пословати у таквом окружењу веома тешко.
24. Април 2015.
Две основне теорије настоје да објасне избор оптималне капиталне структуре.
24. Април 2015.
Узмите канту црвене боје и обојите фиксну имовину привредног друштва (нпр. машине и опрему). Ако се вратите након месец дана, нашли би сте највећи део обојене опреме.
24. Април 2015.
О томе колико су инвестиционе одлуке комплексне и битне за привредна друштва показују питања на која се очекују одговори пре уласка у развој новог модела аутомобила
24. Април 2015.
У туристичкој индустрији менаџери хотела и мотела користе преломну тачку да одреде одговарајућу цену дневног пансиона.
2058
24. Април 2015.
Посмајтрамо пасиву биланса стања, која показује капиталну структуру, као велику питу, подељена на различите парчиће.
24. Април 2015.
Употреба савремених технологија у евиденцији и управљању залихама може бити од виталног значаја за опстанак малих привредних друштава, која су под сталним притиском већих ривала.
24. Април 2015.
У пракси се може чути безброј изговора за неплаћање, од „директор је на службеном путу“, „директор је на боловању“, „ платићемо када нама плате“, „платићемо сутра“.
24. Април 2015.
Уколико немате добољно сопствених обртних средстава, залихе готове робе коју очекујете да ћете продати за 30 дана финансирајте тридесетодневним кредитом узетим од банке.
2088
24. Април 2015.
Генерално посматрано, повећање профитабилности се може остварити на следеће начине
24. Април 2015.
Извори финансирања обртних средстава су: оквирни кредит, краткорочни банкарски кредит и трговачки кредит. Оквирни (overdraft) кредит је кредит који омогућава кориснику да повлачи средства када су му потребна у оквиру дозвољене квоте без додатних процедура.
24. Април 2015.
Нека привредна друштва имају већи пословни ризик од других. Тако је нпр. ризик продаје далеко израженији код продаје аутомобила него код продаје прехрамбених производа. У условима рецесије, људи ће се одрећи нових кола, али се неће одрећи хране.
1963
24. Април 2015.
Дефинисање основног циља пословања је од стратешког значаја. Дефинисан циљ представља објективну основу за израду и вредновање финансијских одлука.
24. Април 2015.
Као што смо видели, ефекат пореског штита, односно уштеде на порезу на добит, зависи од пореске стопе и расте са повећањем дуговних у укупним изворима финансирања.
2048
24. Април 2015.
Постоји парадокс у вези са финансијским планирањем. С једне стране, менаџери сматрају да је финансијско планирање важно и врло корисно за расподелу (алокацију) средстава.
24. Април 2015.
11. маја 2009. године, Microsoft је по први пут у својој двадесетпетогодишњој историји постојања објавио да продаје дугорочне обвезнице у износу од 3,75 милијарди долара.