Ко су родитељи данашњих матураната, будућих студената?

Ауторка: Ана Пупавица | 18. Јануар 2024 | 193 Views
Ко су родитељи данашњих матураната, будућих студената?
#roditelji

Драги родитељи, док се ваши вољени матуранти спремају за завршетак средње школе и улазак у свет високог образовања, ми као факултет желимо да поделимо неколико размишљања о улози коју ви имате у овом путовању. Ви сте кључни партнери и подршка у овом важном кораку ка будућности ваше деце.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

Данашњи матуранти носе на леђима многе наде, снове и очекивања. Ваша подршка, савети и ауторитет имају непроцењиву улогу у овом прелазном периоду. Процес избора и уписа на факултет, доношење одлука о каријери и подршка у развоју њихових вештина захтевају вашу подршку и разумевање.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

Важно је препознати да су данашњи матуранти, будући студенти, део генерације која се суочава са јединственим изазовима и могућностима. Технолошки напредак, брзе промене у друштву и економији, као и глобализација, обликују свет у којем ће ваша деца градити своје каријере. Улога родитеља у овом процесу није само финансијска подршка, већ и емоционална и ментална подршка. Слушање њихових снова и брига, помажући им да истраже различите опције и подржавајући их у доношењу одлука које су у складу са њиховим интересовањима и вредностима, све то је од кључне важности. Такође, важно је разумети да се процес образовања и избора каријере не завршава уласком на факултет. Континуирана подршка, подстицање развоја вештина као што су самосталност, решавање проблема и критичко размишљање, помоћи ће им да изграде темеље за успех током и након факултета. Отворен дијалог између родитеља и деце очигледно је кључан. Разговарајте о њиховим надама, страховима, интересовањима и амбицијама. Пружите им простора да буду самостални у доношењу одлука, али будите ту као саветници и подршка.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

Као факултет, ми се трудимо да створимо окружење које ће вашим матурантима омогућити да расту, уче и развијају се. Наша улога је пружање образовања које ће им омогућити да постану агилни, креативни и образовани грађани који су спремни да се суоче са изазовима савременог света.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

Уз вашу подршку, вере и љубави, матуранти ће се лакше суочити са свим изазовима који их чекају на путу ка високом образовању. Иако може бити изазовно, ваша улога у овом процесу је од суштинског значаја. Хвала вам што сте партнери у овом путовању и што доприносите обликовању будућности ваше деце.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

Данашње генерације матураната се разликују од претходних, али не заборавите да се и ви као родитељи разликујете од претходних генерација родитеља. Свака нова доб носи са собом овакве промене. Битно је да ви као родитељи не перципирате карактеристике садашње генерације матураната као негативне или као горе од карактеристика претходних генерација. Ваш посао је да будете изнад ових промена и да освестите да сте и ви другачији од ваших родитеља и да ћете се сигурно боље снаћи у подршци свог детета самостално, него да примењујете методе и принципе које су примењивале раније генерације.

УПИС ЈЕ У ТОКУ / Сазнај све о процедури уписа и на време обезбеди своје место

МЕФ факултет тежи да мења свој студијски програм и усваја најновије методе стицања знања и генералног академског уздизања, јер је и то неопходна промена коју је потребно увести како би цео процес напредовао и био ефективан, како за нове генерације студената, тако и за нове генерације вас, њихових родитеља. Ослушкујте промене и искористите их, немојте им се нужно одупирати, јер зато се и мењамо – да бисмо напредовали као друштво.

Main
МЕФ ФАКУЛТЕТ

Сазнај све на једном месту!

Основне академске студије

Сaзнај више