МЕФ
19. Октобар 2020 / 18:15    3264 Views

Python програмски језик

Ако сте у недоумици који програмски језик би требало међу првима савладати – то је без сумње програмски језик Python, вишенаменски скриптни програмски језик. Већ одавно је познато да програмери спадају у најплаћеније и најтраженије ИТ стручњаке у свету.

Примена и употреба Python-а, једног од најпопуларнијих програмских језика широко је распострањена. Према свом дизајну, Python програмски језик поседује једноставну и читљиву синтаксу која омогућава високо повезан и доследан модел програмирања.

Стога Вам предлажемо да се упознате са радионицом под називом Python програмски језик која се организује на МЕФ-у.

Пријава средњошколаца, посебно матураната, на радионицу врши се оnline. Потребно је да ученици попуне пријавни формулар (име и презиме, разред, школа, број телефона) и када се успешно пријаве на радионицу, аутоматски ће добити линк сајта за преузимање фајлова на којима се налазе предавања, вежбе и задаци који су предвиђени за рад. Ко први уради и реши највише задатака добија прву награду. Решени задаци доставају се на и-мејл luka.ilic@mef.edu.rs.

Учествовање је бесплатно, а најбоље очекују награде – умањења школарине на МЕФ факултету.
I награда: Могућност остварења попуста од 350 еура на школарину прве године студија.
II награда: Могућност остварења попуста од 250 еура на школарину прве године студија.
III награда: Могућност остварења попуста од 2000 еура на школарину прве године студија.