MEF NOVOSTI

Такмичење GreenWay / Извештај

20.05.2024. 12:12 | 143

Такмичење GreenWay / Извештај

Чланови Case Study тима МЕФ Факултета имали су прилику да учествују на такмичењу GreenWay, под окриљем студентске организације Савез студената ФОН-а.

Учесници су могли да се определе за решавање студије случаја за компаније Mercator, Heineken и Ball. Наш факултет представљале су студенткиња прве године Катарина Дукић и студенткиња друге године Јована Петић. Њихов задатак био је да у кратком временском периоду пронађу адекватно решење за компанију Mercator на веома важну тему данашњице – како управљати отпадом хране и како смањити угљенични отисак. Својим решењем, заузеле су треће место.

Овом приликом желимо да честитамо нашим студенткињама на успеху и да мотивишемо млађе генерације на учествовање у друштвено–корисним пројектима налик овом.