Докторске студијеИнтегрално-развојни менаџмент у поступку реакредитације

ДОКТОРСКЕ
АКАДЕМСКЕ
СТУДИЈЕ

ИНТЕГРАЛНО РАЗВОЈНИ МЕНАЏМЕНТ

У ПОСТУПКУ РЕАКРЕДИТАЦИЈЕ

Планско-процесни менаџмент МЕФ

Циљеви студијског програма

Основни циљ студијског програма је креирање стручњака из области менаџмента и бизниса са највишим академским образовањем, који поседују продубљена теоријска и практична знања за решавање сложених проблема у току њиховог научног или професионалног рада, креативне способности и практичне вештине за успешну и друштвену корисну будућу каријеру.

Студијски програм има јасно дефинисане циљеве који проистичу из мисије Факултета и засновани су на реалним и расположивим ресурсима Факултета, показују конкретне резултате које установа жели да оствари у наредном периоду  у области високошколског образовања и  ближе дефинишу образовну и научноистраживачку делатност Факултета у научној области менаџмент и бизнис.

Студијски програм је усклађен са савременим правцима развоја научне дисциплине у свету и студенте приближава предметном научном пољу у сфери светски доступних и стечених знања и вештина.

ИСХОД СТУДИЈСКОГ ПРОГРАМА

Савладавањем  студијског програма, студент стиче опште квалификације и специфичне посебне атрибуте, као скуп изграђених способности да правилно разуме, тумачи, користи и креативно имплементира стечена научна знања из области интегрално-развојног менаџмента.

Завршетком студијског програма студенти су оспособљени да компетентно просуђују, одлучују, иновативно стварају и научно предвиђају у делатностима  менаџерског одлучивања, управљања пројектима, инвестицијама, маркетингу, управљању финансијама, квалитетом, људским ресурсима и пословном инжењерингу. Студенти су оспобољени да развијају критичко мишљење, реализују научне пројекте, публикују научноистраживачке радове и дају допринос развоју научне дисциплине.

Компетентност дипломираних студената, заснована је на квалитетно изученим законитостима и утицајним факторима спољашњег окружења, процесима унутрашње организације и организационог понашања у пословном систему, омогућује да дипломирани студенти аналитички и критичке приступају разумевању тржишних принципа и економских, друштвених и социјалних фактора успеха пословног система.

СТЕЧЕНО ЗВАЊЕ

Доктор наука - менаџмент и бизнис

УСЛОВИ ЗА УПИС

• Приложена документација о завршеној средњој школи у трајању од четири године
  • Приложена документација о завршеним основним академским студијама
  • Приложена документација о завршеним мастер академским студијама

Интегрално-развојни менаџмент

• Трајање: 3 године
  • Научни назив: Доктор наука - менаџмент и бизнис

I година

• Методологија научно-истраживачког рада у менаџменту и бизнису

Предмет изборног блока 1

• Бизнис менаџмент
  • Стратегијски финансијски менаџмент

• Студијско-истраживачки рад 1 публикован у научном часопису са листе МПНТР (М50)
  • Одлучивање у менаџменту
  • Преносиве вештине – Предузетничка оријентација
  • Студијско-истраживачки рад 2 публикован у часопису са листе МПНТР (минимум М51 или веће кат.)
  • Студијско-истраживачки рад 3 саопштен на међународној конференцији (М33)

II година

Предмет изборног блока 2

• Интегрално планирање кадрова
  • Теоријски концепт одрживог развоја

Предмет изборног блока 3

• Маркетинг менаџмент – стратегијски приступ
  • Менаџмент система квалитета

• Израда и одбрана приступног рада (уз публиковање резултата истраживања у часопису категоризације М51 или веће кат.)

III година

• Истраживање за потребу израде докторске дисертације
  • Израда и јавна одбрана докторске дисертације

ЛИСТА ПРЕДЛОЖЕНИХ МЕНТОРА